POPIS CESTY DO PRODEJNY BÍLÝCH HOLÍ

 

Tento popis je určen nevidomým osobám, které zvládají samostatnou chůzi s bílou holí. Přesto i jim doporučujeme, aby si před první cestou trasu prošli s vidícím průvodcem.
Ostatním nevidomým, kteří mají zájem se samostatně pohybovat, ale ještě si nejsou příliš jisti, pak doporučujeme, aby se obrátili na brněnský Tyfloservis s požadavkem, aby s nimi instruktor prostorové orientace a samostatného pohybu trasu nacvičil. Kontaktovat je můžete na tel číslech 541 212 810, nebo 608 572 335.

 

 

Prodejna zdravotnických potřeb MTE, která, mimo jiné nabízí i bílé hole se přestěhovala ze Štefánikovy ulice do ulice Hybešovy číslo 43. Sídlí nyní v přízemí rekonstruované budovy zubní kliniky spolu s lékárnou. Pojedete-li tam tramvají číslo 1 nebo 2 směrem od města, vystoupíte na zastávce Hybešova. Za zastávkovým stojanem přejdete přes koleje na protější chodník a pokračujete dál ve směru jízdy. Po pár krocích přejdete boční uličku a asi o 20 metrů dál najdete vchod do budovy. Za vchodovými dveřmi jsou tři schody nahoru a nad nimi po osmi metrech dohledáte po pravé ruce dveře do lékárny, kde prodávají i zdravotnické potřeby včetně bílých holí.

Otevírací doba je zde pondělí až pátek od 7:30 do 17:00 hodin.
Telefonní číslo je 543 432 412
e-mailová adresa je lekarna@mte.cz
a webová adresa je www.mte.cz